Malatya Türküleri

Basında Derneğimiz

 ‘Malatya Kültürü Neyi Anlatır?’ konulu söyleşi düzenlenecek. 30 Ocak Cumartesi günkü söyleşiye Prof.Dr. Mesut Parlak, Yeşilyurt (Çırmıktı) eski Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, CEM Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan,  Gazeteci Vahap Munyar,  Malatyalı Hayırsever Ermeniler Derneği eski başkanı Hosrof Köletavitoğlu, Şair Yazar Cumali Ünaldı ile uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren hemşehrimiz Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in eşi Rakel Dink katılacak.

Double Tree by Hilton Malatya’da yarın saat  17.00 de  düzenlenecek olan ‘Malatya Kültürü Neyi Anlatır ?’ konulu söyleşiye ilişkin yapılan açıklamada, “ Örnekleri ile kültürümüzün tüm ayrıntılarının konuşulacağı söyleşi ile geleneklerimizin ve kültürümüzün inceliklerinin yaşatılması; gelecek nesillere unutulmadan ve değişmeden iletilebilmesi için bir adım atılması amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda bu tür programların sıklıkla yapılması ve kültürümüzün canlı tutulması için gereken özenin gösterilmesi konusunda her türlü gayret için olunacaktır.” denildi.

‘Malatya Kültürü Neyi Anlatır?  söyleşilerden ilkinin   MİAD  tarafından 2006 yılında  düzenlenmiş, o söyleşiye  söyleşiye hemşehrimiz  sanatçı  Kenan Işık,  Agos Gazetesi’nin o dönem  Genel Yayın Yönetmeni  olan ve silahlı saldırı sonucu katledilen hemşehrimiz Hrant Dink ve Cumali Ünaldı katılmışlardı.Okunma Sayısı: 1878